Hogyan írjunk szakdolgozatot?
Már rengeteg anyag áll rendelkezésünkre, hogyan írjunk jó szakdolgozatot, ezért én most kiegészítem ezt az adatmennyiséget egy teljesen haszontalan irománnyal, mert ilyen is kell.
1. Fontos, hogy ne tudjuk, miről akarunk írni, várjuk meg a címbejelentés határidejét, majd egy nappal a leadás előtt pánikoljunk be. Ez mindig hatásos módszer, kilenc fogorvosból tíz ezt ajánlja!
2. A téma kiötlésében segítségünkre lehet egy hosszú buszos utazás, egy furcsa álom, vagy akár a facebook chat. Minél légből kapottabb a téma, annál jobb.
3. Miután a konzulenst is sikerült elintézni, nincs más dolgunk, mint hátradőlni a székben és a szakdolgozat leadási határidejéig semmit sem csinálni.
4. Előfordulhat, hogy a néhány hónapos önkényes szünetünkben a konzulensünk rákérdez, hogy haladunk a kutatással, ilyenkor egy egyszerű „remekül” is megteszi. A szívbajosabbak ilyenkor rohannak a könyvtárba utánanézni, hogy milyen szakirodalmak állnak a rendelkezésükre, a lazábbak pedig inkább elmennek inni. Azonban annak sem árt körbenézni a könyvtárban, aki teljesen hétköznapi témát választott, például a zulu nyelvű filmművészet fogadtatása a perui kacsatenyésztők körében, mert előfordulhat, hogy Magyarországon nem található hozzá szakirodalom. Ebben az esetben marad a pánikolás, a kalózkodás vagy a címmódosítás.
5. Amikor a konzulensünk kérdései már kezdenek kínosak lenni, nem árt nekiállni elkészíteni a szakdolgozatot. A legtöbb diákra 3-4 héttel a leadási határidő előtt jön rá a kényszer, hogy most már aztán el kellene kezdeni írni, de persze vannak, akik inkább indulnak a „ki áll neki később a szakdolgozatának és nem bukik meg” nevű versenyen.
6. Egy jó diák minden leütött karakter után vállba veregeti magát. Ez az fiam, jól csinálod!
7. Előfordulhat, hogy a konzulensünk visszadobja az eddig elkészített munkánkat. Akár sok-sok oldalt is. Ilyenkor egyszerűen kuporodjunk össze és sírjunk.
8. Az utolsó hétre nem árt bekészíteni egy kávéinfúziót és egyszerűen felejtsünk el élni.
9. Vannak olyan szerencsések, akik a leadási határidő előtt elkészültek a munkájukkal, na, őket kell nagyon utálni.
10. Nem árt előre megrendelni a borítót, hogy az utolsó nap utolsó órájában már csak nyomtatni kelljen, ezenkívül az is hasznos, ha valaki átnézi, hogy nyelvtanilag is helyes-e, amit írtál. Főleg azoknak van könnyű dolguk, akik valamelyik világnyelven írták a dolgozatukat, például longobárdul.
11. Ha még az utolsó napon is hiányzik 3000 karakter és már nem tudsz mit kitalálni, akkor tölts ki egy oldalt fehér betűkkel.
12. A leadáshoz nem árt magaddal vinni kétheti hideg élelmet, hálózsákot és sátrat, mert garantáltan az egyetem előtt fog állni a sor.
13. Miután leadtad, nincs más dolgod, mint pánikolni, mert rájössz, hogy ez a procedúra csak a szakzárás első lépése volt, a többi fincsi dolog még hátravan.
|
Hű... én még csak most megyek egyetemre, és nagyon messze van a szakdolgozat írása, de igazán jó tanácsokat adtál! A kedvencem a 3000 fehér betű. :D
Baromira tetszik, ahogy írsz, biztos olvasni foglak! Nagyon örülnék, ha elfogadnál egy cserét. :)
Christy
(sweet-youth)
Óóó, köszönöm. :) A cserével kapcsolatban nemsokára írok hozzád.
Egyébként a 3000 fehér betűt nem csak kitaláltam, volt olyan, aki tényleg megcsinálta. :D